Kontakt

Anki Sande

Head of Production, Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 31 368 42 72

anki.sande@goteborg.com

Ola Åstradsson

Stopover Director Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

Tel. +46 732 499 121

ola@brandspot.com

Jan Torstenson

Commercial Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

Tel. +46 706 68 55 73

jan@brandspot.com

Sara Ohlsson

Coordination Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 31 368 40 16

sara.ohlsson@goteborg.com

Kristian Ferrara

Stopover Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 728 55 30 15

kristian.ferrara@goteborg.com

Linn Enckell

Marketing Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 707 61 73 62

linn.enckell@goteborg.com

Jonas Arlmark

Safety Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 703 02 40 94

jonas.arlmark@goteborg.com

Johanna Molin

Project Administrator Volvo Ocean Race Gothenburg 2018
+46 728 56 76 27

johanna.molin@goteborg.com

Fabian Bengtsson

Media Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018
+ 46 704 59 72 12

fabian@beckmanmedia.se

Ingela Berntson

Harbour Master Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 705 50 51 44

ingela.berntson@goteborg.com

Axel Ekblad

ICT Manager Volvo Ocean Race Gothenburg 2018

+46 70 313 00 00

axel@tpo.se

Volvo Ocean Race Stopover Gothenburg 2018 projektleds av Göteborg & Co på uppdrag av Göteborg Stad.

Styrgruppen består av Göteborgs Hamn, Älvstranden Utveckling AB, Göteborg & Co, Stadsledningskontoret och Göteborg Stadshus AB.