Kontakt

Anki Sande

Director, Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 31 368 42 72

anki.sande@goteborg.com

Ola Åstradsson

Stopover Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

Tel. +46 732 499 121

ola@brandspot.com

Jan Torstenson

Commercial Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

Tel. +46 706 68 55 73

jan@brandspot.com

Sara Ohlsson

Coordination Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 31 368 40 16

sara.ohlsson@goteborg.com

Kristian Ferrara

Race Village Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 739 63 02 02

kristian.ferrara@goteborg.com

Maria Björn

Marketing Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 728 55 30 15

fabian@volvooceanracegoteborg.com

Anica Stenberg

Volunteer Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 31 368 40 00

anica.stenberg@goteborg.com

Jonas Arlmark

Security Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 703 02 40 94

jonas.arlmark@goteborg.com

Stina Björk

Event Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 725 64 36 60

stina.bjork@goteborg.com

Mia Mahoney

Hospitality Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 722 27 05 58

mia.mahoney@goteborg.com

Olle Nilsson

On Water Technical Operations Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 706 63 07 94

olle.nilsson@goteborg.com

Cecilia Olofsson

Project Assistant Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 722 03 08 44

cecilia.olofsson@goteborg.com

Johan Nilsson

Project Assistant Volvo Ocean Race Göteborg 2015

+46 725 21 60 79

johan.nilsson@goteborg.com

Volvo Ocean Race Stopover Göteborg 2015 projektleds av Göteborg & Co på uppdrag av Göteborg Stad.

Styrgruppen består av Göteborgs Hamn, Älvstranden Utveckling AB, Göteborg & Co, Stadsledningskontoret och Göteborg Stadshus AB.