Kontakt

Anki Sande

Head of Production, Volvo Ocean Race Göteborg 2018

+46 31 368 42 72

anki.sande@goteborg.com

Ola Åstradsson

Stopover Director Volvo Ocean Race Göteborg 2018

Tel. +46 732 499 121

ola@brandspot.com

Jan Torstenson

Commercial Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2018

Tel. +46 706 68 55 73

jan@brandspot.com

Sara Ohlsson

Coordination Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2018

+46 31 368 40 16

sara.ohlsson@goteborg.com

Kristian Ferrara

Stopover Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2018

+46 739 63 02 02

kristian.ferrara@goteborg.com

Linn Enckell

Marketing Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2018

+46 707 61 73 62

mailto:linn.enckell@goteborg.com

Fabian Bengtsson

Media Manager Volvo Ocean Race Göteborg 2018
+ 46 704 59 72 12

fabian@volvooceanracegoteborg.com

Volvo Ocean Race Stopover Göteborg 2018 projektleds av Göteborg & Co på uppdrag av Göteborg Stad.

Styrgruppen består av Göteborgs Hamn, Älvstranden Utveckling AB, Göteborg & Co, Stadsledningskontoret och Göteborg Stadshus AB.